Kirúgtak egy orvost, miután örömködött, hogy Trump-szavazókat sodort el az árvíz

„Kapják csak meg, amire szavaztak.”

A mesterséges intelligenciával ellátott eszközök a jövő légibázisainak állandó tartozékai lehetnek.
Az Egyesült Államok hadserege rendhagyó megoldással küzd a katonai repülőtereket veszélyeztető állatok ellen: „robotprérifarkasok” járőröznek a kifutópályákon, hogy elriasszák a madarakat és más vadállatokat – számolt be az Army Times.
A madarakkal való ütközés (ún. „bird strike”) évi több millió dolláros kárt okoz az amerikai haderőnek, sőt a pilóták biztonságát is veszélyezteti. A hadsereg mérnöki kutatóközpontja (ERDC) ezért
olyan önjáró földi járműveken dolgozik, amelyek élethűen imitálják a prérifarkasokat.
A „Coyote Rover” névre keresztelt robotok képesek önálló működésre, mesterséges intelligenciával felismerik az állatfajokat, és eltérő reakciókat produkálnak azok viselkedése és potenciális veszélyességi mértéke szerint.
Alapvetően ugyanolyan funkciójuk van, mint bármely más drónnak”
– árulta el Shea Hammond, az ERDC kutató biológusa, hozzátéve:
Programozhatóak, hogy kerüljék például a kifutópályát, és többnapos működésre is alkalmasak, ha töltőállomással vannak felszerelve.”
A technológiát már sikerrel tesztelték floridai és tennessee-i katonai bázisokon, ahol a Blue Angels, az amerikai haditengerészet elit vadászrepülőgép osztaga állomásozik. Az itt elért eredmények és az alakulat presztízse együttesen elegendőnek bizonyult ahhoz, hogy a technológia megkapja a kellő bizalmat.
A széles körű alkalmazás most a további finanszírozáson múlik, de a cél egyértelmű: megelőzni, hogy a több százmilliós vadászgépeket madarak tegyék használhatatlanná.
***
Fotó: JOSH EDELSON / AFP